Słownik stereotypów i symboli ludowych T.2 cz.5

0 Opinia(e) 

Stan w magazynie: dostępne

Czas wysyłki:

Wysyłka gratis już od 200zł!

Nasza cena

52,50 zł

+ wysyłka już od 9,99zł

Ilość

Rok wydania: 2020, oprawa: twarda Strony: 300, Format: 240x170x20 mm
  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
Piąty zeszyt drugiego tomu Słownika stereotypów i symboli ludowych (Rośliny) poświęcamy drzewom owocowym i iglastym. Kolejny obejmie drzewa liściaste. [...] Przypominamy, że nasze opisy drzew odpowiadają konceptualizacji potocznej, a nie naukowej; prezentujemy hasła najważniejsze z punktu widzenia ludowej lingwokultury, nie zaś wszystkie dające się objąć mianem drzew, bo nie wszystkie mają wyraziste wizerunki językowo-kulturowe. [...] Opracowanie haseł jest intensywne, wieloaspektowe, oparte na tych samych zasadach, co tom "Kosmos" (opublikowany w czterech częściach w latach 1996-2012) i pierwsze cztery zeszyty tomu "Rośliny", wydane w latach 2017 ("Zboża"), 2018 ("Warzywa, przyprawy, rośliny przemysłowe") i 2019 ("Kwiaty" oraz "Zioła").- Jerzy Bartmiński

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Dodaj swoją opinię